Agregaty malarskie

Agregaty malarskie w zależności od wydajności i modelu pozwalają natryskiwać różnego rodzaju materiały budowlane w formie płynnej. Począwszy od lakierów a kończąc na farbach antykorozyjnych i przeciwogniowych.

Urządzenia dzielą się na agregaty z pompą tłokową lub membranową. Urządzenia tłokowe mogą posiadać dodatkową pompę hydrauliczną, która z...

Agregaty malarskie w zależności od wydajności i modelu pozwalają natryskiwać różnego rodzaju materiały budowlane w formie płynnej. Począwszy od lakierów a kończąc na farbach antykorozyjnych i przeciwogniowych.

Urządzenia dzielą się na agregaty z pompą tłokową lub membranową. Urządzenia tłokowe mogą posiadać dodatkową pompę hydrauliczną, która zwiększa odporność na przeciążenia.

Są to maszyny o zasilaniu elektrycznym (230V, 400V), spalinowym lub pneumatycznym (pompy lakiernicze zasilane powietrzem znajdują się w odrębnej kategorii). 

Więcej

Agregaty malarskie Jest 1 produkt.

Podkategorie

 • Agregaty malarskie...

  Agregaty malarskie tłokowe to najpopularniejsza a co za tym idzie najliczniejsza grupa urządzeń. Silnik napędza tłok pracujący w cylindrze, który spręża materiał, uzyskując żądane ciśnienie. 

  W zależności od modelu otrzymujemy urządzenie do malowania gruntami i farbami wewnętrznymi (ważne - nie zawsze posiadają na tyle mocy aby nanieść również farby lateksowe).

  Wraz ze wzrostem mocy silnika i wielkości pompy w większych wersjach możemy również natryskiwać farby elewacyjne i powłoki do dachów.

  W kolejnych modelach możemy aplikować bardziej wymagające materiały, aż dochodzimy do parametrów urządzenia, którego wydajność pozwala malować na dwa pistolety jednocześnie.

  Reasumując im większa moc urządzenia tym gęstsze i bardziej lepkie materiały możemy aplikować. 

  Są to zazwyczaj urządzenia o zasilaniu elektrycznym 230V, przy większych modelach również napędzane silnikiem spalinowym.

 • Agregaty malarskie...

  Agregaty malarskie tłokowe hydrauliczne to mniejsze wersje agregatów malarsko-szpachlarskich hydraulicznych. Jako, iż są dedykowane tylko do malowania zamiast sztywnego układu zasysającego z obniżoną kulą zaworową posiadają giętki wąż ssący.

  Silnik napędza pompę hydrauliczną, która wprawia w ruch pompę tłoczącą co sprawia, że maszyna pozbawiona jest mechanicznego układu przeniesienia napędu, dzięki czemu dedykowana jest do natryskiwania najbardziej wymagających materiałów.

  Możliwość łatwej wymiany silnika z 230V na 400V lub spalinowy dodatkowo zwiększa jej funkcjonalność i bardzo mocno wydajność, dzięki czemu przy odpowiedniej konfiguracji pozwala na pracę z kilkoma pistoletami jednocześnie.

 • Agregaty malarskie...

  Agregaty malarskie membranowe w odróżnieniu od wersji z tłokiem posiadają membranę, która jest odpowiedzialna za sprężanie ciśnienia.

  Cieszą się one znacznie mniejszą popularnością ze względu na posiadane ograniczenia, o których warto wspomnieć:

  • membrana co prawda jest znacznie tańsza niż uszczelnienia, jednak wymienia się ją znacznie częściej

  • uzyskują niższe ciśnienia robocze

  • urządzenia są sporo cięższe i większe ze względu na zastosowane silniki

  • membrana nie radzi sobie z podawaniem w górę co ma ogromne znaczenie przy pracach na elewacji lub dachu (przy słabszych modelach)

  • warto również dodać, iż wydajność w agregacie membranowym w stosunku do tłokowego i ich realnej mocy jest zazwyczaj mocno zawyżona

  • mały wybór urządzeń ogranicza się do stosunkowo drogich modeli włoskich lub chińskich odpowiedników

  • agregat tłokowy pracuje tylko w momencie nabijania ciśnienia po czym się wyłącza, membranowe pracują w trybie ciągłym

  Należy sobie zadać pytanie - czy wolimy znacznie mocniejszy agregat membranowy, który kosztem ograniczeń pozwoli nam uzyskać znacznie większą moc i umożliwi pracę z bardziej wymagającymi materiałami.

  Dodam, iż od lat z powodzeniem wdrażamy na Polski rynek chińskie agregaty membranowe sprawdzonej marki.

  Są to urządzenia o zasilaniu elektrycznym 230V.

  Kiedy jednak rozważają państwo zakup agregatu tłokowe amatorskiego lub jak to mają w zwyczaju nazywać je sprzedawcy półprofesjonalnego to zdecydowanie lepszym i trwalszym rozwiązaniem będzie agregat membranowy. Jakość amatorskich zabawek tak spadła, iż część modeli wycofaliśmy już lata temu a pozostałe trzymamy jako zachętę do kontaktu, podczas którego uświadamiamy klientów (jednorazowe pistolety, plastikowe zębatki, uszczelnienia wymieniane dziesięć razy częściej niż w profesjonalnych...).

 • Akcesoria i części...

  Elementy, którymi można doposażyć agregat malarski. Ponadto zawiera części składowe i akcesoria ulegające naturalnej eksploatacji.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji