Akcesoria i części agregatów malarskich

Elementy, którymi można doposażyć agregat malarski. Ponadto zawiera części składowe i akcesoria ulegające naturalnej eksploatacji.

Akcesoria i części agregatów malarskich W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • Aplikatory agregatów...

  Połączone poprzez krętlik do węża wysokociśnieniowego, dzięki czemu wąż nie skręca się podczas użytkowania a należy pamiętać, iż natrysk i rozbicie materiału na cząsteczki możliwe jest przy bardzo wysokim ciśnieniu (dla farb zaczyna się od 170 bar). Co oznacza, że sam wąż podczas pracy mocno sztywnieje i utrudnia każde działanie. Jakość pistoletu przy całodziennym malowaniu będzie zatem mocno odczuwalna.

  Do wielogodzinnych prac zdecydowanie polecamy pistolety wyposażone w spust dwupalcowy, poza lepszym chwytem mają ergonomiczny kształt, dzięki czemu lepiej leżą w dłoni przez co umożliwiają precyzyjniejszą pracę.

  Pistolety wyposażone są w spust, który uruchamia natrysk poprzez zamocowaną na nim dysze.

  Do aplikatorów można podłączyć również przedłużkę lub kilka połączonych ze sobą, dzięki temu większość działań można wykonać bez udziału drabiny lub rusztowania.

 • Dysze agregatów...

  Szeroka gama rozmiarów (wielkości otworów i szerokości natrysku) pozwala na dopasowanie do każdego materiału i charakteru czy miejsca pracy.

 • Filtry agregatów...

  Niemal każdy agregat wyposażony jest w trzystopniowy poziom filtracji. Pierwszy filtr znajduje się na układzie zasysającym, drugi stanowi filtr urządzenia, trzeci w pistolecie.

 • Oleje agregatów...

  Urządzenia tłokowe wymagają smarowania. Hydrauliczne urządzenia tłokowe dodatkowo wymagają cyklicznych wymian oleju w pompie hydraulicznej.

 • Przedłużki agregatów...

  Podłączane bezpośrednio do pistoletu zwiększają zasięg operatora. Istnieje możliwość łączenia kolejnych przedłużek ze sobą celem uzyskania maksymalnego zasięgu.

 • Przejściówki agregatów...

  Część z nich zamocowana jest na stałe w agregatach malarskich a inne stanowią akcesoria pozwalające na zwiększenie funkcjonalności i możliwości urządzenia.

 • Tłoki agregatów...

  Agregaty tłokowe wymagają cyklicznych wymian uszczelnień. Zazwyczaj co drugą wymianę zestawu naprawczego tłok również kwalifikuje się do zmiany.

 • Uszczelki agregatów...

  Urządzenie pracujące w trybie wysokociśnieniowym wymaga znacznej ilości uszczelek gumowych i teflonowych. Cześć z nich wymaga cyklicznej wymiany.

 • Uszczelnienia...

  Zamocowane wokół pracującego tłoka odpowiadają za szczelność układu, która jest warunkiem odpowiedniego sprężania i uzyskiwania wysokiego ciśnienia.

 • Wałki agregatów...

  Niezawodne kiedy malujemy ściany i sufity w pomieszczeniach użytkowanych (ciągi biurowe lub klatki schodowe). Ograniczamy w ten sposób do minimum pylenie.

  Klasyczny natrysk agregatem mimo metody bezpowietrznej bardzo mocno rozbija cząsteczki farby, przez co powstaje rozkurz.

 • Węże agregatów malarskich

  Doprowadzają materiał bezpośrednio z urządzenia do pistoletu. Zwyczajowo są to odcinki długości 15 metrów, które w przypadku mocniejszych agregatów można łączyć.

  Dostępne są również krótsze odcinki przydatne w sytuacjach kiedy malujemy elementy ażurowe i nie chcemy wypełniać układu i węża zbyt dużą ilością drogiego materiału.

 • Pozostałe elementy...

  Części wymienne pozwalają na niezawodną pracę, akcesoria dodatkowe zwiększają funkcjonalność i możliwości urządzenia.