Elementy składowe schodów

Schody sprzedaje się zasadniczo w elementach a gotowe konfiguracje mają tylko ułatwić kalkulację i wskazać narzucone przepisami pozycje (istotne w kontekście odliczania kosztów).

Warto jednak na tym etapie zastanowić się nad doborem dodatkowych elementów i akcesoriów zwiększających funkcjonalność (skorzystać z wysokiego rabatu, darmowej dostawy).

Schody sprzedaje się zasadniczo w elementach a gotowe konfiguracje mają tylko ułatwić kalkulację i wskazać narzucone przepisami pozycje (istotne w kontekście odliczania kosztów).

Warto jednak na tym etapie zastanowić się nad doborem dodatkowych elementów i akcesoriów zwiększających funkcjonalność (skorzystać z wysokiego rabatu, darmowej dostawy).

Więcej

Elementy składowe schodów W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • Balasty schodów

  Balasty schodów aluminiowych mają za zadanie dociążyć podstawę i utworzyć przeciwwagę przy określonych parametrach konstrukcji.

  Decydują o nadaniu schodom odpowiedniej stabilizacji, która gwarantuje bezpieczeństwo użytkowników.

  Balastowanie jest ściśle określone i narzucone przepisami.

 • Barierki schodów

  Barierki schodów aluminiowych zabezpieczają użytkownika przed wypadnięciem z podestu roboczego. Umożliwiają tym samym pełne skupienie się na wykonywanej pracy.

  W przypadku schodów z wejściem jednostronnym występują barierki boczne i czołowa. W pomostach przejściowych zastosowania mają tylko barierki boczne.

 • Drabiny schodów

  Drabiny to element konstrukcyjny ze stopniami. Ilość stopni i ich długość jest ściśle dopasowana do wysokości roboczej, kąta nachylenia i szerokości schodów lub pomostu.

  Dostępne w wersjach o kątach nachylenia 45, 50 i 60 stopni (wybrane pozycje posiadają poręcze w zestawie).

 • Elementy tylne schodów

  Element tylny schodów aluminiowych stanowi pion konstrukcji. Połączony bezpośrednio z podstawą schodów i podestem roboczym. W nim osadzone są stopki lub stabilizator.

  Ze względu na zróżnicowanie parametrów konstrukcji są dedykowane do konkretnych kątów nachylenia schodów.

 • Podesty schodów

  Podesty robocze stanowią platformę roboczą schodów i element przejściowy w pomostach.

  Dla zapewnienia bezpieczeństwa i wygody wyposażone są w barierki. Schody z wejściem jednostronnym posiadają dodatkowo barierkę czołową.

 • Podstawy schodów

  Podstawa schodów aluminiowych to element konstrukcji łączący drabinę schodów i element tylny. Do niej mocowane są kółka lub system transportowy. Stanowi również mocowanie dla balastu.

 • Poręcze schodów

  Poręcz schodów i pomostów aluminiowych to element konstrukcji zabezpieczający i wspomagający operatora podczas wchodzenia na podest.

  Mocowane są bezpośrednio do drabiny schodów. Ich kontynuację stanowią barierki boczne.

 • Rolki jezdne schodów

  Rolki jezdne mają za zadanie nadać schodom i pomostom mobilny charakter. Pozwalają na wygodne i bezpieczne przemieszczanie konstrukcji na nowe stanowiska robocze. 

  Wyposażone są w hamulce zapewniające stabilność podczas użytkowania. Mocowane na stałe do podstawy schodów w ilości czterech sztuk.

  Inny wariant zakłada umiejscowienie dwóch kółek w elemencie tylnym i uchwyty do podnoszenia w przeciwległej części.

  Schody i pomosty aluminiowe zamiast kółek można wyposażyć w specjalne systemy transportowe, które nie stanowią integralnej części, zatem można je wykorzystywać z innymi konstrukcjami.

 • Zamknięcia wejść schodów

  Zamknięcia wejść podestów roboczych schodów mają za zadanie zabezpieczenie operatora przed cofnięciem się na stopnie. Zwiększa tym samym bezpieczeństwo użytkownika i pozwala skupić się w pełni na pracy.

 • Elementy pozostałe...

  Nie są wymagane przepisami, jednak podnoszą bezpieczeństwo, zwiększają funkcjonalność, a co za tym idzie możliwości wykorzystania i tempo pracy operatora. Wszystko to sprawia, że dodatkowe inwestycje bardzo szybko się zwrócą (warto również wykorzystać wysoki rabat przy zakupie schodów).