Grunty

Grunty mają za zadanie wzmocnić podłoże, utworzyć warstwę sczepną i poprawić hydrofobowość (wyrównać chłonność).

Bardzo często są pomijane w systemach lub dodawane bezpośrednio do materiału co stanowi błąd systemowy (większość producentów nie dopuszcza mieszania gruntu z farbą).

Grunty Jest 3 produktów.

Podkategorie

 • Grunty pod farby

  Grunty pod farby mają za zadanie utworzyć warstwę sczepną, wzmocnić podłoże i wyrównać jego chłonność.

  Bardzo często są pomijane lub dodawane do farby co jest sprzeczne z zaleceniami większości producentów (niewiele jest produktów gdzie na takie działania zezwala producent).

  Należy również dodać, iż zagruntowanie podłoża wpływa na znaczne zmniejszenie zużycia farby.

  Grunty przez wzgląd na właściwości można wymieniać i łączyć tylko w obrębie danej grupy, nie zaleca się ingerowania i modyfikacji w składniki systemowe producenta.

 • Grunty pod tynki

  Grunty pod tynki cienkowarstwowe zawierają ziarno, które umożliwia rozprowadzenie struktury na ścianie.

  W przypadku większości kolorów zalecane jest ich zabarwienie aby w przypadku przetarcia tynku kolorystyka nie odbiegała od barwy tynku.

  Grunty krzemianowe na bazie potasowego szkła wodnego są szczególnie zalecane do wzmacniania słabych tynków np. tradycyjnych cementowo-wapiennych jako, iż wnikają głęboko w strukturę ściany.

  Nie sposób więc umniejszyć rolę gruntu, jednak w przypadku tynku pominięcie tego elementu niesie za sobą zbyt wiele problemów.

  Należy pamiętać, że każdy rodzaj tynku ma systemowy, dedykowany grunt i nie wolno ich dowolnie łączyć.

 • Grunty epoksydowe

  Służą zarówno do impregnowania jak i gruntowania podłoży cementowych i z betonu pod powłoki epoksydowe, szpachle, posadzki. 

 • Grunty uniwersalne

  Grunty uniwersalne dedykowane pod różnego rodzaju materiały. Nie sposób w pełni wykorzystać grunt do farby w zastosowaniu z tynkami, ponieważ nie posiadają ziarna. Z kolei grunty pod tynki zawierają ziarno, które pokryte farbą na ścianie, zaburzyłoby estetykę i założenie.

  Uniwersalne preparaty gruntujące dedykowane są zazwyczaj pod powłoki malarskie, okładziny ceramiczne, wykładziny podłogowe, posadzki itd.

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów